آموزشگاه موسیقی پدر

پوریا جنابی

مدرس تمبک و کاخن

روزهای حضور
شنبه، چهارشنبه
پیشینه هنری

متولد ۱۳۵۹ در شهر کرمانشاه نوازنده تمبک و دارای مدرک کارشناسی موسیقی رشته نوازندگی است. تمبک را به صورت خودآموز در سن ۱۲ سالگی شروع کرد. از سال ۹۰ به فراگیری تومبا و سپس کاخن و داربوکا نزد استاد همایون نصیری پرداخت و از سال ۹۲ در محضر استاد کامبیزگنجه‌ای و استاد قاضی عسگر دوره عالی تمبک را گذراند. غیر از تمبک، سازهای کوبه‌ای دیگری چون کونگا، بانگو، داربوکا و کاخن را می‌نوازد و به زودی اولین جلد کتاب تمبک برای سطح مبتدی به روش سه خط به مرحله چاپ خواهد رسید. ایشان با گروههای مختلف ازجمله چهل دف، آوا، مهرزاد خواجه امیری، شباهنگ، یاران جان، عنقا، صدا، گلبانگ و آوای شورانگیز در برج آزادی، تالار وحدت، ارسباران، محک و نیاوران اجرا داشته و در آموزشگاه‌های شباهنگ، جم، مهرزاد خواجه امیری، هنرمند، سفیرهنر پارسیان صدا و دنگ دنگ تهران و دنگ دنگ کرج تدریس کرده است.

همکاری با گروه سنتی آوا، گروه‌های همنوازان و شباهنگ در سال ۱۳۹۱، همکاری با گروه عنقا و کسب مقام سوم در جشنواره شمسه اجراهای مختلف در تالار شفق، رعد، امام علی، دانشگاه سوره و چندین اجرا در محک و بیمارستان شریعتی جهت حمایت از معلولین و بیماران سرطانی است.

روش تدریس

باتوجه به کتب مختلف و جامع که وجود دارد روش تدریس را از کتب اساتید حسین تهرانی ناصر افتتاح مجید حسابی و استاد کامران یعقوبی برگزیده‌ام که طبق اصول گام به گام با هنرجو پیش خواهم رفت و در طی مراحل آموزش تئوری موسیقی و شیوه ریتم خوانی را از پایه آموزش خواهم داد.

سپس تومبا را باز هم بطور خودآموز و سپس نزد استاد طیار و در آخر نزد استاد سازهای کوبه‌ای در خاورمیانه استاد همایون نصیری فراگرفتم. اجراهای مختلف پاپ در گروههای رامشین شباهنگ و گروه صدا و گروه گیتار اسپانیش و چندین اجرای خیریه در محک و بیمارستان شریعتی داشته‌ام.

روش تدریس تومبا

آشنائی هنرجو با تئوری موسیقی و ریتم خوانی سپس آموزش روی یک تیکه ساز سپس دو تیکه و سه تیکه را از روش تدریس استاد نصیری و چندین کتب خارجی

سایر فعالیت های هنری

  • عضو ثابت خانه موسیقی درجه یک هنری و عضو کانون مدرسان
  • مسلط به نرم‌افزار سیبلیوس جهت نت‌نویسی سازهای کوبه‌ای
  • سبک تدریس به روش یک خط و سه خط
نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی | موزیک آکادمی